Başarılarımız

FYAkademi Başarılarımız

 FYAkademi Kuruluş: Eylül 2013

Biliyoruz ki satrancın insana katkısı bütün madalyalardan çok daha değerli. Birincil hedefimiz bu katkıları çevremize sunmak olsa da bu katkıların derece, madalya ve kupaların eklenmesi de ayrı bir güzellik oldu.

Tebrikler bütün çocuklarımıza!!

2017

Ocak

Abdurrahman Ergun

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 3.’lük

Şubat

Doruk Bingöl

Armada Satranç Turnuvası 7 Yaş Genel 3. ile eş puanla 4.’lük

Alp Aydın

Armada Satranç Turnuvası 8 Yaş Genel 4.’lük

Etka Karabulut

Armada Satranç Turnuvası 8 Yaş Genel 2.’lik

Alpar Kayra Daştan

Armada Satranç Turnuvası 8 Yaş Genel 5.ile eş puanla 8.’lik

2016

Şubat

Alp Aydın

Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Satranç Turnuvası 7 Yaş Genel Kategori 2.’lik

Defne Deniz Sarı

Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Satranç Turnuvası 8 Yaş Kızlar 5.’lik

Ayça Kurnaz

Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Satranç Turnuvası 10 Yaş Kızlar 1.’lik

Azra Kurnaz

Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Satranç Turnuvası 8 Yaş Kızlar 2.’lik

Mehmet Melih Çırak

Çubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Satranç Turnuvası kendi kategorisinde 1.’lik 7-8 Genel sıralamada 9.’luk

Ervanur Tuana Kaya

Okul Sporları Küçükler Kategorisi 1.’si

Azra Akdeniz

Okul Sporları Küçükler Kategorisi 3.’si

Ankara Küçükler Takım Turnuvasında :

FYAkademi-Gümüş Kale Takımı Ankara 1.’liği

FYAkademi Şah MatTakımı Ankara 3.’lüğü

FYAkademi Avcılar Takımı Ankara 5.’liği

FYAkademi Dostlar Takımı Ankara 6.’lığı

FYAkademi Arkadaş Takımı da Ankara 6.’lığı

FYAkademi Yıldızları Takımı Ankara 7.’liği

Mart

Azra Kurnaz

Mart Elo UKD Turnuvası 8 Yaş Kızlar 1.’lik

Ayça Kurnaz

Mart Elo UKD Turnuvası 10 Yaş Genel sıralamada 5.’lik Kızlarda 1.’lik

Mehmet Melih Çırak

Mart Elo UKD Turnuvası 7 Yaş Genel 3.ile eş puanla 4.’lük

Mehmet Ediz Çırak

Mart Elo UKD Turnuvası 9 Yaş Genel 2.ile eş puanla 5.’lik

Kutlu Çağatay Kılınç

Mart Elo UKD Turnuvası 9 Yaş Genel 2.ile eş puanla 3.’lük

Azra Akdeniz

Mart Elo UKD Turnuvası 12 Yaş Kızlar 2.’lik

Mert Umut Memiş

Mart Elo UKD Turnuvası 12 Yaş Genel 2.’lik

 

Verda Esen

Mart Elo UKD Turnuvası 7 Yaş Kızlar 1.’lik

Yiğit Deniz Saygılı

Mart Elo UKD Turnuvası 8 Yaş Genel 7.’lik

Nisan

Alp Aydın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası 7 Yaş 2.’lik

Defne Deniz Sarı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası 8 Yaş Kızlar 2.’lik

Kutlu Çağatay Kılınç

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası 9 Yaş 2. ile eş puanla 3.’lük

Ayça Kurnaz

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası 10 Yaş Kızlar 1.’lik, genel sıralamada 6.’lık

Mert Umut Memiş

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası12 yaş3. ile eş puanla 5.’lik

Mustafa Batu Eren

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası 12 yaş3. ile eş puanla 6.’lık

Ahmet İnal

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası 15 Yaş 1.’lik

Yusuf Baran Cevizci

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Turnuvası Elo Turnuvası 10.’luk

Mayıs

Alp Aydın

Polatlı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası 7 yaş kategorisi 1.’lik

Ankara 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası 7 Yaş genel 2. ile eş puanla 4.’lük

Gimart Satranç Turnuvası 7-8 Yaş Genel  6.’lık

Serdar Murat Yıldız

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Turnuvası 8 yaş genelde 3.’lük

Defne Deniz Sarı

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Turnuvası 8 yaş kızlarda 2.’lik

Gimart Satranç Turnuvası 7-8 Yaş Kızlar 7.’lik

Kutlu Çağatay Kılınç

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Turnuvası  9 yaş genel kategoride 4.’lük

Ankara 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası 9 Yaş genelde 2. ile eş puanla 3.’lük

Eren Sarıoğlu

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Turnuvası 10 yaş genelde 6.’lık

Gimart Satranç Turnuvası 9-10 Yaş Genel  7.’lik

Toprak Şenel

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Turnuvası 11-12 Yaş Genel kategoride 4.’lük.

Ayça Kurnaz

Çubuk 19 Mayıs Satranç Turnuvası 10 Yaş genelde 2.’lik kızlarda 1.’lik

Gimart Satranç Turnuvası 10 Yaş Kızlar 6.’lık

Azra Kurnaz

Çubuk 19 Mayıs Satranç Turnuvası 8 Yaş genelde 3.’lük kızlarda 1.’lik

Gimart Satranç Turnuvası 7-8 Yaş Kızlar 5.’lik

Ervanur Tuana Kaya

Çubuk 19 Mayıs Satranç Turnuvası Açık kategoride kızlarda 3.’lük

Arda Beriş

Armada Turnuvası 3.’lük

Ateş Yavaş

Etimesgut Okul Sporları Turnuvası 1.’lik

Mehmet Ediz Çırak

Gimart Satranç Turnuvası 9-10 Yaş Genel  6.’lık

Emre Babagil

Gimart Satranç Turnuvası UKD C Kategorisi  5.’lik

Temmuz

Alp Aydın

Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası C Kategorisi 7 Yaş Genel 2.’lik

Yiğit Deniz Saygılı

Darüşşafaka Yaz Satranç Turnuvası 3.’lük

Ağustos

Toprak Şenel

Uygar Sarı Koleji 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası 11-12 Yaş Genel 1.’lik

Arda Haktan Bahar

Uygar Sarı Koleji 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası 11-12 Yaş Genel 6. ile eş puanla 7.lik

Arda Beriş

Uygar Sarı Koleji 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası 7-8 Yaş Genel 6. ile eş puanla 9.’luk

Serdar Murat Yıldız

Uygar Sarı Koleji 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası 7-8 Yaş Genel 6. ile eş puanla 13.lük

Eylül

Alp Aydın

FYAkademi 3. Yıl Satranç Turnuvası 7-8 Yaş 4.’lük

Etka Karabulut

FYAkademi 3. Yıl Satranç Turnuvası 7-8 Yaş 2.ile eş puanla 3.’lük

Aralık

Abdurrahman Ergun

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 7 Yaş Genel  1.’lik

Doruk Bingöl

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 7 Yaş Genel  7.’lik

Selim Ege Kaş

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 7 Yaş Genel 7.ile eş puanla 10.’luk

Etka Karabulut

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 8 Yaş Genel 8.’lik

Alpar Kayra Daştan

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 8 Yaş Genel 8.ile eş puanda 11.’lik

Defne Deniz Sarı

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 9 Yaş Kızlar 3.ile eş puanla 6.’lık

Kutlu Çağatay Kılınç

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 10 Yaş Genel 6.ile eş puanla 8.’lik

Ömer Faruk Civcer

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 11 Yaş Genel 2.ile eş puanla 4.’lük

Toprak Şenel

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 13 Yaş Genel 9.’luk

Ervanur Tuana Kaya

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 14 Yaş Genelde 8. Kızlarda 1.’lik

Ata Emir Yendekoğlu

Ankara Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği 16 Yaş Genel 6.ile eş puanla 4.’lük

2015

Nisan

Ankara Çocuk Ligi'nde gruplarında

FYAkademi A Takımı 2.’lik

FYAkademi  B Takımı 6.’lık

FYAkademi  C Takımı 8.’lik

FYAkademi Kızları 8.’lik

FYAkademi D takımı 11.’lik

Başak Coşgun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası 9 Yaş Kızlar 1.’lik

Deniz Defne Sarı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası 7 Yaş Kızlar 1.’lik

Mayıs

Ateş Yavaş

Gimart AVM 19 Mayıs Satranç Turnuvası 11-12 Yaş Genel 1.’lik

Emir Gümüş

Gimart AVM 19 Mayıs Satranç Turnuvası 7 Yaş 3.’lük

Azra Kurnaz

Gimart AVM 19 Mayıs Satranç Turnuvası 7 Yaş Kızlar 2.’lik

Deniz Defne Sarı

Gimart AVM 19 Mayıs Satranç Turnuvası 7 Yaş Kızlar 3.’lük

Ervanur Tuana Kaya

Keçiören Okullararası Satranç Turnuvası'nda Genel sıralamada 3.’lük Kızlarda 1.’lik

Haziran

Emir Gümüş

Bursa Büyükşehir Belediyespor 9. Yaş Grupları 7-8 Yaş Satranç Turnuvası 3.’lük

Azra Kurnaz

Nesibe Aydın Satranç Turnuvası'nda Genel sıralamada 2.’lik, kızlar sıralamasında 1.’lik

Ayça Kurnaz

Nesibe Aydın Satranç Turnuvası'nda Kızlar sıralamasında 4.’lük

Temmuz

Emre Babagil

FYAkademi 3. Yıl Satranç Turnuvası B Kategorisi 3.’lük

Ata Uygur Özen

FYAkademi 3. Yıl Satranç Turnuvası B Kategorisi 4.’lük

Aralık

Ervanur Tuana Kaya

Ankara Küçükler İl Birinciliği 13. Yaş Kızlarda 1.’lik

Ateş Yavaş

Ankara Küçükler İl Birinciliği 12. Yaş Genelde 3.ile eş puanla 4.’lük

Emre Babagil

Ankara Küçükler İl Birinciliği 11 yaş genelde 4. ile eş puanla 8.’lik

Yusuf Baran Cevizci

Ankara Küçükler İl Birinciliği 11 yaş genelde 4. ile eş puanla 7.’lik

Emir Gümüş

Ankara Küçükler İl Birinciliği 8 yaş genelde 6. ile eş puanla 9.’luk

2014

Kasım

Ateş Yavaş

FYAkademi 1. Yıl Turnuvası A Kategorisi 3.’lük

Kaan Bektaş

FYAkademi 1. Yıl Turnuvası B Kategorisi 4.’lük

Başak Coşgun

FYAkademi 1. Yıl Turnuvası B Kategorisi 9.’luk

Emre Babagil

FYAkademi 1. Yıl Turnuvası B Kategorisi 5.’lik

Batuhan Şahin

FYAkademi 1. Yıl Turnuvası B Kategorisi 8.’lik

Ata Uygur Özen

FYAkademi 1. Yıl Turnuvası B Kategorisi 10.’luk

Umut Yalanız

FYAkademi 1.Yıl Turnuvası 1.’lik

Çınar Elveren

FYAkademi 1.Yıl Turnuvası 3.’lük

2016 Okul SporlarıtaIMG 2494 crop

Öğrencimiz Erva Tuana Kaya Okul Sporları Küçükler Kategorisi'nde birinci, Azra Akdeniz üçüncü olmuştur. Aynı turnuvayı Mert Umut Memiş 4, Toprak Şenel 3 puanla tamamlamışlardır. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi kutluyor, daha büyük başarılar diliyoruz.

Fotoğraf albümü

Aferin Çocuklar!

ayç

Ankara turnuvalar kenti!

Turnuva turnuva üstüne olan bir haftayı ve hafta sonunu daha geride bıraktık.

Okul Sporları Minikler kategorisinde 4. ile eş puanla 2. olan'ı

Ankara 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası'nı akılların, yüreklerin ve bedenlerin hep genç ve sağlıklı kalması dileklerimizle tamamladık.

Turnuvada:

9 Yaş genelde 2. ile eş puanla 3. olan Çağatay Kılınç

7 Yaş genelde 2. ile eş puanla 4. olan Alp Aydın'ı,

Çubuk 19 Mayıs Turnuvası'nda

10 Yaş genelde 2., kızlarda 1. olan Ayça Kurnaz'ı,

8 Yaş genelde 3., kızlarda 1. olan Azra Kurnaz'ı,

Açık kategoride kızlarda 3. olan Erva Tuana Kaya'yı;

15 Mayıs'ta Armada Turnuvası'da 3. olan Arda Beriş'i

17-18 Mayıs Etimesgut Okul Sporları Turnuvasında 1. olan Ateş Yavaş'ı ve onların nezdinde bütün yarışmacılarımızı kutluyoruz! 

Ayça Kurnaz'a bir kutlama  da resimden!

Kurnaz,  Yeşilay'ın düzenlediği ''Bağımlılık'' adlı resim yarışmasında 1.  oldu.

Ayça KURNAZ'ın satranç resim yarışması başarısı için mini bir ödül töreni de yaptık...

Ayça Kurnaz'ın kardeşi Azra Kurnaz da TSF'nin düzenlediği Resim Yarışması'nda 6. olmuştu.

Aferin Kurnaz kardeşler.

Ayça Kurnaz resim

 

Turnuvalardan ortaya karışık: 

Ankara Çocuk Ligi

DSC00710

FYAkademi-A kendi grubunda 2.

Beş takımla katıldığımız Ankara Çocuk Ligi'nde gruplarında 2. olan FYAkademi A Takımını, 6. olan FYAkademi- B takımını 8. olan  FYakademi-C takımını,  8. olan FYAkademi Kızlarını ve 11. olan FYAkademi-D takımını kutlarız. Tebrikler çocuklar! FYAkademi-A takımına ve ilimizi temsil edecek bütün takımlarımıza Türkiye finallerinde başarılar dileriz.

Ankara Çocuk Ligi

Başkent Mart Elo UKD Turnuvası

Bizimkiler

25-27 Mart 2016 tarihlerinde yapılan Başkent Mart Elo UKD Turnuvası'ndan öğrencilerimiz madalyalarla döndü. Tebrikler Çocuklar!

Mert Umut Memiş 12 Yaş genel 2.

Azra Akdeniz 12. Yaş Kızlar 2.

Ayça Kurnaz 10 Yaş Kızlar 1. (genel sıralamada 5.)

Çağatay Kılınç 9 Yaş Genel 2. ile eş puanla 3.

Mehmet Ediz Çırak 9. Yaş Genel 2. ile eş puan 5.

Azra Kurnaz 8 Yaş Kızlar 1. 

Mehmet Melih Çırak 7 Yaş genel 3. ile eş puanla 4. 

Verda Esen 7 Yaş Kızlar 1.

Yiğit Deniz Saygılı 8. Yaş genel 7. 

Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi madalya alanlar nezdinde kutluyor, daha büyük başarılar diliyoruz.

Fotoğraf albümü

Turnuva sayfası

Emir Gümüş'e Bursa'dan Kupa

DSC01072 cropÖğrencilerimizden Emir Gümüş Bursa Büyükşehir Belediyespor 9. Yaş Grupları (7-8 Yaş) Satranç Turnuvası (7 Yaş) kategorisinde üçüncülük kupası kazanmıştır.

Öğrencimizi kutlar daha büyük başarılar dileriz.