Yeni adresimiz
Yeni adresimiz

Yeni Adresimiz

Yıllarca Türkiye Satranç Federasyonunun Ulus'taki merkezinde eğitim verdikten sonra, yeni bir yer arayışımız başlamıştı. Çankaya satranç ilçe temsilcisi olmam nedeniyle ilçe sınırları içerisinde bir yer olsun istediğimiz Eylül 2013'te Çamlıca Evleri Sitesinde vücut bulmuştu. 

İlk hedefimiz her yaştaki insanımızın, özellikle de çocuklarımızın satrancın doğal kazanımlarından yararlanan, düşünen, sorgulayan, hesaplayan, attığı adımın sorumluluğunu taşıyan bireyler olsa da yarışmacı olmak isteyen her çocuğumuza ciddi destekler sunduk. Bunun sonucunda açıldığımız gün iki öğrencimizle başladığımız bu yolculuğu  onlarca derece, kupa ve madalya ile süsledik (Son bir yıldaki başarılarımızı eklemeye zaman bulamasak da Başarılarımız, FYAkademi'den haberler 

Aradan geçen bu zaman diliminde yeni hedefler koyup, yeni amaçlar için yeni yollar çizme gerekleri ortaya çıktı. Küçük kapsamlı turnuvalar, satranç şenlikleri yapabileceğimiz sabir yer arayışımız ilk günden başlayarak hep olsa da buna duyduğumuz ihtiyaç her geçen gün daha da arttı. 

Ayda bir satranç şenliğine, ayda bir yıldırım turnuvalarını da eklemek istedik. 

İstedik ki daha genişçe bir yerde gençlerimizin, çocuklarımızın  buluşma adresi olalım. Gençlerimiz, çocuklarımız, yetişkinlerimiz salonumuzda istedikleri zaman gelip satranç oynayabilsinler böylece FY Gençlik ve Spor Kulübü Derneği kuruluş amaçlarından birini daha gerçekleştirmiş olsun.

İşte yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı daha geniş bir mekana ihtiyaç duyduk ve yeni adresimiz Çayyolu Mahallesi 2432. Cadde 2679. Sokak Irmakkent Sitesi No: 3 Ümitköy oldu.

2013'ten başlayarak bu güne birlikte geldiğimiz "kurucu üyelerimiz" diye adlandırdığımız velimiz gibi tanışsak da aile sıcaklığını yaşadığımız ilk FYAkademi üyelerimize, her geçen gün sayı olarak artsak da samimiyetimizi hiç bozmadığımız bütün üyelerimize, son dönemde "yönetim kurulu" olarak  adlandırdığımız FYAkademi ailesinin küçüklü büyüklü bütün üyelerine, yanımızda hep olan, yanımızda olamasa da desteklerini hep hissettiğim bütün arkadaşlarımıza, dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

Dostlarımızın, arkadaşlarımızın desteğiyle 25 Mart 2018'den başlayarak yeni adresimizdeyiz. FYAkademi bizlere satrancın ötesinde de çok şey kazandırdı. Bütün dostlarımız, her yaştan satrançseverler bu sıcak, samimi ortama davetlimizdir. Bekleriz. 

 


Paylaş:

Powered by Bilgeweb